Mailbox od Dropboxu, moje zkušenosti

Email je pořád nejčastějším komunikačním nástrojem. Odolává trendům, startupům a stále si drží svojí pozici. A zatím to nevypadá, že by mu někdo šlapal na paty. Jednoduchý protokol, který je s námi už 50 let neohrozí ani Česká pošta se svými datovými schránkami, ani skvělá multifunkční OpenCard.Mailbox od Dropboxu

Jenže je potřeba inovovat uživatelské rozhraní. Před několika lety přišel Google s novým Gmailem, jehož rozhranní bylo opravdu inovátorské, hlavně co se rychlosti týče. Já si ho oblíbil, ale dnes je již zastaralé. Google ho zkouší opatrně nahrazovat Inboxem, ale ten mi přijde jako splácanina Google+ a Gmailu.

Moje práce s emailem probíhala tak, že v Gmailu jsem si udělal štítek „ODEPSAT“, a všechno důležité, na co bylo potřeba reagovat, jsem tímto štítkem tagoval. Ovšem stávalo se, že spousta těchto emailů nakonec po dvou dnech zmizela z první stránky, a už jsem na ně nějak zapomněl.

Líbila se mi myšlenka „Inbox Zero“. Tedy stále prázdné schránky ve které stojí jen věci které je potřeba vyřešit. A pak jsem narazil na Mailbox od Dropboxu. Je jednoduchý, intuitivní a zlepšil mi workflow s emaily.

Mailbox od DropboxuPropojí se s Gmailem nebo iCloudem, natáhne vaše emaily. Každý nový email můžete buďto odstranit křížkem, fajfkou archivovat (takové emaily v budoucnu můžete dohledat ve vyhledávání, ale nepřekáží v inboxu), nebo odložit na později. A to je přesně na tom skvělé. Sedím v kanclu a přijde mi email na který potřebuji reagovat. Ale až večer, až budu doma. Prostě kliknu na „This evening“. Nebo chci aby mi tento email přišel až zítra ráno, až přijdu do kanceláře, protože to bude první věc, kterou budu řešit. Tak prostě kliknu na „Tomorrow“. Nebo ho čtu na mobilu a chci ho vyřešit až přijdu k počítači – kliknu na „Desktop“.

Super jednoduchá správa emailu dostupná pro Android, iOS a OS X. Pro poslední jmenovaný je zatím jen v betaverzi, občas se to projeví nedokonalostí, při které ho musím vypnout a zapnout. Jinak skvělá věc a jsem nadšenej, díky :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *