Jak odeslat hromadný personalizovaný email za 5 minut zdarma

Na internetu je velké množství služeb pro hromadné odesílání emailů. Od MailChimpu až po český SmartEmailing. Pracují tak, že v nich sbíráte odběratele, a těm poté můžete odesílat hromadné emaily. Podle množství odběratelů a odeslaných emailů poté platíte. Ale co když chcete jen odeslat několik desítek emailů například svým inzerentům, návštěvníkům vašeho kurzu, nebo prostě začínáte a máte jen několik málo odběratelů, a ještě navíc sesbíraných jen pomocí Google Formulářů?

Nemusíte cpát kontakty nikam do složitých systémů. Pokud používáte Gmail, můžete odeslat až 100 perfektně jednoduše personalizovaných emailů denně zadarmo. Stačí dostat emailové adresy příjemců do Google Tabulek a text emailu napsat standardně v Gmailu jak jste zvyklí.

Tady je návod jak konkrétně na to:

Nainstalujte Google Spreadsheet rozšíření Yet Another Mail Merge a potvrďte oprávnění.

Vytvořte si v tabulce seznam příjemců. Můžete ho importovat z Excelu, zkopírovat z textového souboru, nebo napsat ručně. Jeden řádek, jeden příjemce. V prvním řádku sloupce pojmenujte (viz. obrázek). Je možné přidat libovolný počet dalších hodnot do dalších sloupců, které pak jde použít v těle emailu.
Příjemci hromadného emailu

Vytvořte si v GMailu nový email, dejte mu subject a napište obsah. Nedávejte mu žádného příjemce. V textu můžete použít zástupné řetězce za obsahy jednotlivých sloupců a tím email personalizovat. Dejte si třeba tu práci, a napište ke každému kontaktu oslovení. Kolikrát nemusíte mít ani jméno uživatele, často ho jde rozpoznat přímo z emailové adresy. Rozepsaný email se automaticky uloží do konceptů.
Hromadný email

Vraťte se zpět do Google Tabulek a otevřte menu Doplňky -> Yet Another Mail Merge -> Start Mail Merge. Zde vyberte název sloupce, ve kterém je email příjemce. Poté vyberte rozepsaný koncept podle subjectu, a napište jméno odesílatele, které příjemci uvidí. A kliknutím na  Send Emails už odesíláte. Je to jednoduché.
Start Mail Merge

Jak jsem psal: Tento způsob se skvěle hodí na menší a jednorázové obesílky. Nemusíte řešit složitě nastavování emailových aplikací, kontrolování SPAM filtrů a podobně. Máte lepší zkušenosti s nějakým jiným řešením?

4 thoughts on “Jak odeslat hromadný personalizovaný email za 5 minut zdarma

  1. Dobrý den, potřebuji rozeslat dotazníkový výzkum k mé diplomové práci. Seznam emailů mám a jdu zkusit tento Váš postup, jelikož se mi opravdu líbí :-) Jen se zpetám, jaké je početní omezení odeslaných mailů najednou a případně denně? Děkuji L.

  2. Dobry den, system jsem vyzkousel, je opravdu jednoduchy, ale kdyz jsem k textu vlozil obrazek, tak se prijemvum neobjevuje. Kde prodim mohla nastat chyba? Priloha se zobrazuje. Dekuji za odpověď. Marek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *